Jeneratör Ankara

Lefke Jeneratör

Jeneratör herhangi bir enerji türünü elektrik enerjisine çeviren makinalardır. Bunlar mekanik enerjiyi; elektrik enerjisine çeviren makinalar. Kimyasal enerjiyi, elektrik enerjisine çeviren bataryalar; Işık enerjisini elektrik enerjisine çeviren fotoelektrik hücreleri. Isı enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren termoelektrik jeneratörlerdir.
Jeneratörler tesislerin yapılarına göre değişik kapasitelerde imal edilir. Alternatif (dalgalı akım) üretenlerine alternatör, doğru akım üretenlerine de, doğru akım veya dinamo denir.
Sonuçta ister AC (alternatif akım) olsun ister. DC(doğru akım)olsun elektrik enerjisinin kaynağı aynıdır.

Jeneratörü çalıştırmak için gerekli mekanik enerji buhar türbini, su türbini, gaz türbini veya içten yanmalı motor gibi ilk hareketi veren aletlerle sağlanır. Mekanik enerjiyi elektrik enerjiye çeviren iki tip ana makina vardır.
Alternatif akım(AC)jeneratörleri
Doğru akım(DC)jeneratörleri
Günümüzde elektrik enerjileri AC jeneratörleri ile üretilir. Bu aletlere alternatör denir.
AC İngilizce Alternatif Current (Alternatif Akım) DC ise Dieckt Current (Doğru Akım) kelimelerin baş harfleri alınarak kullanılmaktadır.

Satış - Jeneratör Satış - Jeneratör Ankara - Lefke Jeneratör

Kendisini sürekli olarak yenileyen Lefke jeneratör siz müşterilerimiz için her zaman daha iyisini yapabilmeyi prensip edinmiştir.

Lefke jeneratör satış sonrası verdiği hizmet, orijinal yedek parça desteği ve 7/24 kesintisiz teknik destek ile siz müşterilerimize
daha iyi bir hizmet sunmaktadır.

Her türlü soru ve görüşleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Unutmayın,bir telefon kadar yakınınızdayız.